First Libra
מאמינים בתביעה שלך- ובצדק!
ליברה היא חברה למימון תביעות ובוררויות, ייחודית באופייה וראשונה מסוגה בישראל.
ליברה מובילה בעולם תכניות מונטיזציה לפורטפוליו של פטנטים.

מה אנחנו עושים

ליברה מציעה מודל הפועל בהצלחה במדינות רבות בעולם: ליברה מממנת תביעות בעלות סיכויי הצלחה גבוהים אך ללא יכולת מימון, או המוגשות על ידי חברות תזרימיות המעוניינות לצמצם ולגדר את הסיכונים הכלכליים שלהן ובמקרה של זכייה חולקת את הרווחים יחד עם התובעים ומקבלת בחזרה את השקעתה.
קרא עוד

איך זה עובד?

אדם או חברה הנמצאים בסכסוך עסקי עם גוף אחר יכולים לפנות לליברה כדי לבחון בעיניים מקצועיות את סיכויי הצלחתה של תביעה משפטית ולבקש מימון להליך הנדרש.

אדם או תאגיד

קבלת הבקשה של הלקוח

התיק מועבר לצוות אנליזה

הצוות יבחן את התביעה

התיק מועבר לבדיקה אחרונה

הקרן מספקת מימון ללקוח

קרא עוד

מי אנחנו?

ליברה היא חברה למימון תביעות ובוררויות, ייחודית באופייה וראשונה מסוגה בישראל. ליברה נוסדה במטרה לממן הליכים משפטיים נבחרים, בעלי פוטנציאל זכיה גבוה, במודל המוכר בקרנות מובילות בעולם.
קרא עוד

הכר את צוות ליברה

ליברה מנוהלת על ידי צוות מובחר של מומחים מתחומי המשפט, הכלכלה והניהול – כולם בעלי ניסיון עשיר, הישגים מרשימים בתחומם והיכרות מעמיקה עם עולם הליטיגציה והבוררויות. מייסדי ליברה צברו ניסיון במימון הליכים משפטיים לגווניהם, וניסיון ניהולי ומשפטי רב-שנים והוועדות המקצועיות שלה מורכבות משופטים בדימוס שנבחרו בקפידה, משפטנים בעלי שם, אנשי עסקים ואנשי אקדמיה בכירים.

עופר פירט', עו״ד
יו״ר ליברה ומייסד
יריב שנפ, אל״מ מיל׳
מנכ״ל ומייסד
השופט סלים ג׳ובראן,
המשנה לנשיאה בדימוס
יו״ר ועדת ההשקעות הישראלית
השופט בדימוס יהודה זפט
חבר בוועדת ההשקעות הישראלית
השופטת בדימוס ד"ר דרורה פלפל
חברה בוועדת ההשקעות הישראלית
השופט בדימוס
ד"ר עדי זרנקין
חבר בוועדת ההשקעות הישראלית
פרופ' ציפורה כהן
חברה בוועדת ההשקעות הישראלית
ג'יימס ארווין,עו״ד
יו"ר ועדת ההשקעות הבין לאומיות
אורן הירש, עו״ד
יועץ משפטי (CLO)

אמרו עלינו

"מצב של חסרון הכיס ואי יכולת לממן תביעות, מוצדקות מאוד לפעמים, מוסיף חטא על פשע, וגורם לוויתור –מלית ברירה- על זכות תביעהדבר שלא זו בלבד שמוסיף נזק לקופת הנושים, אלא אף גורם לכך שחוטא יוצא נשכר."
"אין ספק שיש לברך על ייסוד הקרן ואף לומר כי חבל שלא קמה קודם"
"הקרן היא בשורה של ממש. בחינה אובייקטיבית של התביעה על ידי מומחי הקרן, לצד הבטחת מימון מלא של ההליך המשפטי, מבטיחים ללקוח סיכוי טוב בהרבה להצליח בהליך המשפטי, ומבטיחים לעורך הדין יותר תיקים איכותיים ובצידם שכר טרחה ראוי"
עו"ד צבי בר-נתן
"ההתקשרות עם קרן ליברה ומנגנוני הבדיקה והבקרה שהקרן הקימה, מאפשרים לבעל דין לפנות בביטחון לערכאות השיפוטיות למימוש זכויותיהם, ובכך הקרן תורמת לעשיית צדק במדינת ישראל"
השופטת בדימוס, ד"ר דרורה פלפל
"זכות הגישה לערכאות היא אחת מזכויות היסוד בכל משטר דמוקרטי. הקרן מאפשרת לממש זכות זו באופן מהותי ואמיתי, ומכאן תרומתה החשובה לזכויות הפרט ולמערכת המשפט בישראל"
עו״ד גיל אוריון
"יש לברך על ייסוד הקרן, חבל שלא קמה קודם. הרעיון שביסוד הקמת הקרן יש בו כדי לקיים זכות הבחירה של חברת הביצוע חדלת הפירעון, אם תרצה, תוכל לתבוע במימון הקרן ותמנע מצב בו מוותרים על תביעות מוצדקות רק בשל מחסור כיס"

החלטת עיילבוני
שופט בית המשפט המחוזי, אעטף עיילבוני

מדוע זה כדאי?

מימון התביעה על ידי ליברה מאפשר לכם למצות את זכויותיכם, לפנות לערכאות השיפוטיות ללא סיכונים כלכליים, להשיג צדק – ולהרוויח.
קרא עוד

מן העיתונות

News 1
קרן ליברה מימנה הליכים ב-103 מיליון שקל
הקרן למימון הליכים משפטיים מדווחת כי בחצי השנה שחלפה מאז שהחלה לפעול הגיעו אליה 73 פניות בתיקים שסך התביעה הכולל בהם מגיע לכ-634 מיליון שקל.
כלכליסט
שופטים בדימוס מצטרפים לקרנות השקעה בשוק התביעות האזרחיות
קרן שהקימו עו"ד עפר פירט ויריב שנפ מציעה מימון לתובעים נטולי משאבים להליכים יקרים. שופטים בדימוס יבדקו את העילות ויעריכו את סיכוייהן. בסוף ההליך תגבה הקרן נתח מסכום הזכייה.
ביזפורטל
סיוע מבחוץ
קרן ליברה – First Libra Fund, קרן ייעודית אשר תכליתה מימון הליכים משפטיים ומימון תביעות הקשורות בחברות בקשיים או בהסדרים, חתמה היום (ד׳) על מתווה למימון הליכים משפטיים בחברת אורתם סהר עם חברת לסמן אחזקות מקבוצת Cashflow. בתוך כך, מחר יתקיים כינוס אסיפת נושים
ובעלי המניות לצורך הצבעה על.
קרא עוד כתבות

יצירת קשר

לצורך פתיחת בקשה בנושא מימון תביעות יש למלא טופס פניה ראשוני.
אנא לחצו על הקישור לטופס הפניה ונשמח לעמוד לשירותכם.
טופס פניה